Pierwszy zespół Młodziczek powrócił do I ligi

W kolejnym swoim turnieju w ramach rozgrywek wojewódzkiej ligi młodziczek i zespół Gdańskiej Gedanii zmierzył się z Moreną Miastoko i Wieżycą 2011 Stężyca. Nasze siatkarki wystąpiły wreszcie w pełnym składzie. Po 6 tygodniach rekonwalescencji pełny tydzień treningów odbyła Paulina Bańkiewicz, a pozostałe gedaniastki nie miały żadnych sytuacji losowych co pozwoliło trenerowi szukać optymalnego ustawienia zespołu. W pierwszym meczu z zespołem z Miastka nasze młodziczki bardzo szybko uzyskały przewagę górując nad przeciwniczkami w każdym elemencie. Właściwe podejście do gry spowodowało wysokie zwycięstwo 2-0 w setach do 6 i 10. w kolejnym meczu, który decydował o awansie do I ligi nasze zawodniczki zmierzyły się z gospodyniami turnieju ze Stężycy. Pierwszy set wyrównany był do stanu 9-9. Od tego momentu dobra zagrywka Kingi Domjan pozwoliła odskoczyć na 6 punktów. Kolejne akcje to popis konsekwentnej gry w każdym elemencie i zwycięstwo w secie do 14. Drugi set również rozpoczął się od dobrej gry Gdańszczanek jednak od stanu 5-2 w szeregi naszego zespołu wkradło się lekkie rozluźnienie. podwyższone zostało co prawda prowadzenie 11-5, jednak coraz więcej własnych błędów przynosiło punkty przeciwnikowi. Po mniej ciekawej grze zrobiło się tylko 17-15. Krótka przerwa na żądanie trenera lepsza gra w obronie libero Agaty Mielnikow, a w ataku Pauliny Bańkiewicz i Kingii Łukomskiej przyczyniły się do szybkiego zdobywania punktów przez gdański zespół. Do zneutralizowania ataku przeciwnika skutecznie przyczyniły się nasze środkowe Agnieszka Cieślik i Anna Stybor, a dzieła dopełniła skuteczną zagrywką Wiktoria Jaśko.