Młodziczki I zwycięskie w turnieju I ligi, Gedania II utrzymała się w III lidze.

Już 6 serię rozegrały młodziczki w ramach ligi wojewódzkiej. Kolejka rozłożona była na kilka dni gdyż w niedzielę swoje mecze rozegrał II zespół Gedanii a w środę pierwszy. W obu przypadkach gospodyniami były nasze siatkarki.

W niedzielę podopieczne trenera Jagły po emocjonującej walce zajęły 2 miejsce. Niewiele zabrakło aby wywalczyć awans, do którego zabrakło odrobinę szczęścia i zimnej krwi. W walce o pierwsze miejsce młodziczki Gedanii uległy 2-1 GAS Gdynia. Po fantastycznym drugim secie Gedanistki prowadziły w decydującej partii 11-8. Niestety chwila dekoncentracji spowodowała, że starsze gdynianki wykorzystały moment słabości i wygrały seta do 11 i całe spotkanie 2-1. W drugim spotkaniu lekko zdenerwowane gdańszczanki wygrały 2-1 z zespołem z Kwidzyna.

W środowe popołudnie do walki wyszły młodziczki I zespołu. Podopieczne trenera P. Kramka i M. Mróz tydzień wcześniej zajęły II miejsce w turnieju w Rumii wygrywając z gospodyniami APS Rumia 2-0 i ulegając po zaciętej walce 2-1 zespołowi KaEmKa Starogard Gdański. Na rewanż nie trzeba było długo czekać. już w pierwszym spotkaniu środowego turnieju oba zespoły stanęły po przeciwnych stronach siatki. Do gry młodziczki Gedanii przystąpiły znowu w osłabionym składzie. tym razem zabrakło dwóch zawodniczek Anny Stybor i nadal leczącej kontuzję Kingi Łukomskiej. Osłabienie podziałało na zespół motywująco. Na wysokości zadania stanęły zmienniczki Ewa Płocharczyk i Weronika Kloskowska. Mimo, iż mecz między oboma zespołami był jednym z mniej ciekawych w dotychczasowych potyczkach nie zmartwiło to gospodyń, które wygrały spotkanie 2-0. Dobrze grą kierowała Wiktoria Jaśko a w ataku i przyjęciu prym wiodły Kinga Domjan i Paulina Bańkiewicz. Również kapitan zespołu Agnieszka Cieślik jak i libero Agata Mielnikow oraz Agata Pluta pozytywnie zapisały się w historii meczu. Swoje chwile na parkiecie miały również Maria Szczudrawa i Dominika Żmudzińska.

W drugim spotkaniu Gedania bardzo gładko wygrała z zespołem Wieżycy 2011 Stężyca. Mecz zakończył się zwycięstwem 2-0 a szansę gry otrzymały wszystkie gdańskie zawodniczki.

Gedania – KaEmKa Starogard 2-0 (21,16)

Gedania – Wieżyca 2011 Stężyca – 2-0 (13,14)

Gedania Gdańsk I: Paulina Bańkiewicz, Agnieszka Cieślik, Wiktoria Jaśko, Weronika Kolskowska, Kinga Domjan, Ewa Płocharczyk, Agata Mielnikow (libero), Agata Pluta (libero), Maria Szczudrawa, Dominika Żmudzińska, Wiktoria Wojdaś, Maja Wielgus, Olga Jagiełło

Trenerzy: Paweł Kramek, Maria Mróz

Posted in aktualnosci, mlodziczki.