Młodziczki Gedanii organizatorem finału wojewódzkiego

Ostatni turniej eliminacji wojewódzkich młodziczek został wygrany przez zespół młodziczek Gedanii I. Wygrały one oba spotkania z KaEmKą Starogard Gdański i APS Rumia po 2-0 i w nagrodę w pierwszy weekend marca zorganizują turniej finałowy. Wszystkie sety obu niedzielnych meczów miały podobny przebieg. Nasze siatkarki dosyć szybko obejmowały dosyć wysokie prowadzenie. gdy pojawiał się na tablicy 20 punkt dla Gedanii a przewaga wynosiła 5-6 punktów młode gdańszczanki zapominały, że gra się do 25 punktów. I tak w pierwszym secie meczu z KaEmKą z wyniku 23-18 zrobiło się po 23, a w drugim secie drugiego meczu z 20-14 wynik zatrzymał się na 20-21! Mimo takich przestojów końcówki należały do Gedanii. Tym samym podopieczne trenerów P. Kramek, M. Mróz cieszyły się z kolejnych wygranych i zajęcia pierwszego miejsca w rankingu po 9 turniejach, co w nagrodę dało organizację finału wojewódzkiego młodziczek Gedanii.

Gedania Gdańsk – KaEmKa Starogard Gdański 2-0 (23,20)

Gedania Gdańsk – APS Rumia 2-0 (16,23)

skład: Paulina Bańkiewicz, Agnieszka Cieślik, Ewa Płocharczyk, Kinga Domjan, Wiktoria Jaśko, Anna Stybor, Agata Pluta (L) oraz Kinga Łukomska, Weronika Kloskowska, Maria Szczudrawa, Maja Wielgus, Dominika Żmudzińska, Wiktoria Wojdaś, Agata mielnikow (L)