Młodziczki Gedanii lubią emocje

Kolejna runda młodziczek za nami. W przedostatniej już serii oba nasze zespoły dostarczyły wielu emocji swoim kibicom i sympatykom. Pierwsze na parkiet wybiegły podopieczne trenera Witolda Jagły. Zmierzyły się one z dotychczasowym liderem rankingu wojewódzkiego KaEmKą Starogard Gdański. Mecz miał być szybką przeprawą dla przyjezdnych, które chciały zapomnieć o spadku z pierwszej ligi. Jednak zgromadzeni kibice przecierali oczy ze zdumienia. Dużo młodsze gedanistki grały bez kompleksów. Bardziej doświadczone starogardzianki nie mogły poradzić sobie z odważną grą gdańszczanek i popełniały proste błędy co było wodą na młyn w grze naszych siatkarek. Pierwszy set po grze na przewagi wygrała Gedania 30-28. Drugi set rozpoczął się od wysokiego prowadzenie gości. Nie podłamało to jednak młodziczek z Gdańska i po chwili nawiązały równorzędną walkę. Końcówka seta należała jednak do przyjezdnych, które wygrały seta do 23. Trzeci set przebiegał już z lekką dominacją starogardzianek i to one cieszyły się z wygranej w trzeciej partii do 9 i cały mecz 2-1.

Kolejny mecz II zespół gdańskiej Gedanii rozegrał z UKS Jasieniak Gdańsk. I jak w poprzednim meczu nie zabrakło emocji. Niestety mimo dramaturgii i swoich szans oba sety zakończyły się przegraną naszych młodych zawodniczek do 24!

Podczas gdy II zespół kończył swoje zmagania starsze koleżanki z I zespołu rozpoczynały swój turniej w Gdyni. W pierwszym meczu gedanistki zmierzyły się z gospodyniami z GAS Gdynia. Mecz ten miał mały podtekst sportowy, gdyż to porażka w jednym z turniejów z gdyniankami 0-2 spowodowała, że nasz zespół spadł do drugiej ligi i była to jak do tej pory jedyna porażka w takim wymiarze w trakcie 24 spotkań! Gdańszczanki bardzo szybko postawiły wysoko poprzeczkę i dosyć pewnie wygrały 2-0 w setach do 15 i 12. Kolejny mecz to rywalizacji z APS Rumia. Gedanistki świadome były tego, iż wygrana pozwoli im na objęcie prowadzenia w rankingu wojewódzkim i zdobycie minimalnej punktowej przewagi przed ostatnim turniejem nad KaEmKą Starogard. Mecz lepiej rozpoczęły rywalki jednak w połowie seta podopieczne Pawła Kramka i Marii Mróz zaczęły grać konsekwentniej w zagrywce i bloku dzięki czemu więcej piłek broniły i skutecznie kontratakowały. Pierwszy set zakończył się wygraną do 20. Drugi set to lekka dominacja gedanistek z małym przestojem przy 11 punkcie gdzie z 11-7 zrobiło się po 11. To był ostatni taki długi przestój. Konsekwentna gra w bloku, skuteczna zagrywka i dobra gra w ataku pozwoliły na budowanie przewagi i zwycięstwo w secie do 17.

O tym kto będzie organizatorem finału wojewódzkiego zadecyduje zatem ostatni turniej finałowy.

Turniej w Gdańsku

Gedania Gdańsk II – KaEmKa Starogard Gdański 1-2 (28, – 23, -9)

Gedania II – UKS Jasieniak 0-2 (-24, -24)

KaEmKa – UKS Jasieniak 2-0 (18, 10)

skład: Kinga Błaszkiewicz, Oliwia Mach, Martyna Podlaska, Zofia Rogowska, Oliwia Drobnik, Klara Kowalska, Dominika Suświłło, Zuzanna Bułakowska, Julia Jachimowska

trener: Witold Jagła

Turniej w Gdyni

Gedania Gdańsk – GAS Gdynia 2-0 (15, 12)

Gedania – APS Rumia 2-0 (20, 17)

GAS – APS 1-2

skład: Kinga Bańkiewicz, Kinga Domjan, Agnieszka Cieślik, Anna Stybor, Wiktoria Jaśko, Ewa Płocharczyk, Maria Szczudrawa, Dominika Żmudzińska, Agata Pluta, Maja Wielgus, Weronika Kloskowska, wiktoria Wojdaś.

trener: Paweł Kramek, Maria Mróz

 

 

Posted in aktualnosci, mlodziczki.