ZŁOTE młodziczki Gedanii

To była demonstracja siły w wykonaniu młodziczek Gedanii Gdańsk! Wynik remisowy zanotowano tylko raz przy 1-1 w pierwszym secie i tylko raz na 1 punkt pozwoliły zbliżyć się młode gdańszczanki przeciwniczkom w drugim secie, gdzie zanotowano wynik 6-5 dla gospodyń. Konsekwencja, odwaga, odporność, szczęście i umiejętności były dzisiaj po ich stronie.

W pierwszym secie podopieczne Pawła Kramka i Marii Mróz szybko objęły prowadzenie 6-2 by kontynuować marsz po złoto w każdej akcji. Bardzo szybko na tablicy był wynik 12-4 i 19-5 oraz 22-7. Nawet trzy kolejne punkty zdobyte przez młodziczki z Rumi przy wyniku 23-9 nie zakłóciły koncentracji gedanistek. Wszyscy zgromadzeni kibice zastanawiali się czy powtórzy się sytuacja z meczu półfinałowego, gdzie po wysokim zwycięstwie w pierwszym secie gedanistki ogromnie męczyły się w kolejnej odsłonie. Nic jednak takiego nie nastąpiło. Młodziczki gdańskiej Gedanii od początku drugiej partii były mocno skoncentrowane. Rozpoczęły od 5-0 i 6-2. Na chwilę dzięki bardzo trudnej zagrywce przeciwnik zbliżył się na 6-5, jednak to był ostatni taki wyrównany wynik tego meczu. Kolejnych 5 zagrywek i 11-5 dla Gedanii. Potem było 14-8, 17-12 i 22-14. Ostatecznie nasze młodziczki zwyciężyły 25-14 i mogły odtańczyć taniec radości ciesząc się ze zdobycia złotych medali i obrony tytułu wywalczonego przez starsze koleżanki przed rokiem.

Warto dodać, że cały zespół zagrał na bardzo wysokim poziomie zarówno w ataku – Kinga Domjan, Kinga Łukomska, Ewa Płocharczyk, zagrywce i bloku – Agnieszka Cieślik, Anna Stybor, a dyrygowała wszystkim i wyśmienicie kiwała Wiktoria Jaśko. Do sukcesu dołożyły się też libero Agata Pluta i Agata Mielnikow. Mimo, iż w dniu dzisiejszym nie było zmian zawodniczki rezerwowe też były ogromnym wsparciem dla koleżanek na boisku i były gotowe by w trudnej sytuacji wesprzeć je w grze.