Udany początek kadetek Gedanii w wojewódzkim finale

Udanie rozpoczęły rywalizację w wojewódzkim finale kadetek gdańskie zawodniczki. W pierwszym swoim meczu Gedania pokonała 3 – 1 zespół GAS Gdynia. Początek spotkania był bardzo niemrawy w wykonaniu obu zespołów. Pierwsze wyraźniejszą 4 pkt przewagę osiągnęły gedanistki i nic nie wskazywało by sytuacja na boisku miała się zmienić. Proste błędy, serie zepsutych zagrywek spowodowały, że ze zwycięstwa w inauguracyjnej partii cieszyły się gdynianki. Początek drugiego seta to wyrównana walka do stanu 14-13 dal zespołu GAS. Gdańszczanki poprawiły zagrywkę i blok i 5 punktów z rzędu ustawiło gę do końca seta, którego nasz zespół wygrał do 21. Trzeci set to od początku zdobywane punkty seriami raz przez jeden, raz przez drugi zespół. Z 1-3 robi się 4-3 dla gedanistek. Następnie 4-7 i 10-7. Przy wyniku 13-12 Gedania zdobywa 7 punktów z rzędu i prowadzi 20-13. Od stanu 24-17 kolejnych 5 punktów zdobywa GAS jednak ostatni punkt należy do gdańszczanek. Ostatnia odsłona meczu to skuteczna gra naszego zespołu i pewne zwycięstwo do 15.

Gedania Gdańsk – UKS GAS Gdynia 3 – 1(-20, 21, 22, 15)

A. Cieślik, K. Domjan,P. Bućko, K. Fiedorowicz, A. Hrycyk,L.Krzyżanowska,W. Jaśko, K. Łukomska, L. Walewska, P. Labudda, A.Radawiec, K. Gomółka, W. Kowalska, K. Świniarska