Szczęśliwa 13 młodziczek Gedanii

Niedziela 13 stycznia okazała się bardzo udanym dniem dla młodziczek Gedanii. Oba nasze zespoły rozegrały swoje mecze na wyjeździe. II zespół udał się do Redy by zmierzyć się z gospodyniami oraz zespołem Czarni Słupsk. Jak się okazało mimo problemów zdrowotnych podopieczne trenera Jagły sprostały wyzwaniu i pokonując starsze rywalki uzyskały awans do II ligi!!! W pierwszym spotkaniu II zespół Gedanii wygrał 2-0 w setach do 17 i 20. W drugim swoim spotkaniu gdańszczanki pokonały zespół ze Słupska także 2-0 w setach do 20 i 20. tym samym w przyszłym tygodniu Gedania Gdańsk II zagra w II lidze. Jednym z jej rywali będzie zespół KaEmKi Starogard Gdański. Jak się okazało zespół który był liderem rankingu i do tej pory nie zaznał goryczy spadku do II ligi musiał uznać wyższość zespołu APS Rumia i pierwszego zespołu Gedanii. Starogardzianki były gospodarzem turnieju I ligi i na inaugurację musiały uznać wyższość młodziczek z Rumii ulegając 1-2. W drugim spotkaniu zmierzyły się zwyciężczynie pierwszego meczu i młodziczki Gedanii. Podbudowane zwycięstwem nad gospodyniami rumianki zaczęły bardzo dobrze mecz z naszym zespołem. Bardzo trudna zagrywka Rumi uniemożliwiała przyjęcie zagrywki, a tym samym wyprowadzenie skutecznego ataku przez gdańszczanki. Mimo słabszego początku nasze młodziczki powoli zaczęły układać grę, poprawiać przyjęcie, dzięki czemu akcje były dłuższe i coraz częściej punkty wędrowały na stronę Gedanii. Nie pozwoliło to jeszcze na odrobienie dużych strat z początku seta i I zespół naszych młodziczek uległ do 18, jednak pozwoliło to z nadzieją czekać na kolejną partię. W drugim secie liczna grupa gdańskich kibiców oglądała zupełnie inny zespół Gedanii. Agresywna zagrywka,dobre przyjęcie i skuteczna gra na siatce pozwoliła na pewne zwycięstwo w secie do 21. O końcowym wyniku miał zadecydować 3 set. Gedanistki nie zamierzały zwalniać tempa. Niesione dopingiem rodziców bardzo szybko objęły prowadzenie. Bardzo dobra zagrywka nie pozwoliła zespołowi z Rumi na nawiązanie jakiejkolwiek walki, a set został wygrany 15-3. Podopieczne trenera Pawła Kramka i Marii Mróz nie mogły spocząć na laurach i zbytnio się cieszyć, gdyż czekała je rywalizacja z gospodyniami. Wyniki pierwszego i drugiego meczu spowodowały, że żaden z zespołów nie był niczego pewien. Teoretycznie w najlepszej sytuacji były gedanistki, które w dobrych nastrojach czekały na następny mecz. Zawodniczki z Rumii mogły już tylko czekać na rozstrzygnięcie w ostatnim meczu. Gospodynie aby utrzymać się w I lidze musiały wygrać. Gedanistki aby nie spaść musiały ugrać choćby jednego seta. Wynik 2-1 dla gospodyń oznaczał liczenie małych punktów! Gedanistki jednak nie chciały do tego dopuścić. Przy ogłuszającym dopingu kontynuowały fantastyczną postawę w polu zagrywki co ułatwiało im grę w pozostałych elementach siatkarskiej sztuki. Mecz jak się okazało był najkrótszym z dotychczasowych spotkań i po 38 minutach i wygranych w setach do 16 i 13 ze zwycięstwa cieszyły się zawodniczki pierwszego zespołu Gedanii Gdańsk. W przyszłym tygodniu kolejne emocje.