Pierwszy dzień Wojewódzkiego Finału Młodziczek za nami

Nie zabrakło emocji w pierwszym dniu Wojewódzkiego Finału Młodziczek. W pierwszym meczu niżej notowany zespół Wieżycy 2011 Stężyca po zaciętym spotkaniu pokonał zespół UKS GAS Gdynia 2-1. W kolejnym meczu siatkarki APS Rumia pokonały szybko 2-0 zespół UKS Jasieniak Gdańsk. I tym samym oba zwycięskie zespoły dołączyły do KaEmKi Starogard Gdański i Gedanii Gdańsk w walce o medale. O piąte miejsce zmierzyły się przegrane zespoły. W walce o tą lokatę lepsze okazały się gdynianki wygrywając 2-1. Największe emocje pierwszego dnia miały dopiero się zacząć. I też tak było. Jako pierwsze w walce o awans do ścisłego finału wyszły siatkarki ze Stężycy i Gedania. pierwszy set nie zwiastował emocji. Skuteczna gra gedanistek w każdym elemencie powodowała, że szybko zdobywały one punkty i powiększały przewagę wygrywając seta do 14. wysoka wygrana uśpiła gdańszczanki co chciały wykorzystać przyjezdne. Skuteczna gra w polu zagrywki odwaga w ataku i niepotrzebne błędy młodych siatkarek Gedanii spowodowały, że wynik seta oscylował najczęściej w okolicach remisu lub raz jeden, raz drugi zespół prowadził jednym punktem. W końcówce lekką przewagę uzyskały młodziczki Gedanii wygrywając seta do 23 i cały mecz 2-0. Ten wynik dał prawo gry o złoto gospodyniom turnieju. W drugim meczu emocje także nie zabrakło emocji. Mimo wysokiego prowadzenia w połowie seta zawodniczek ze Starogardu 12-4 nie udało im się utrzymać przewagi, a set zakończył się wynikiem 26-24 dla rumianek. Drugi set to wymiana ciosów na zagrywce. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszły zawodniczki APS Rumia i to one w dniu jutrzejszym zagrają z Gedanią o złoto.