Młodziczki Gedanii zwycięskie w I lidze

Pierwszy zespół młodziczek Gdańskiej Gedanii po mniej udanych występach w kategorii kadetek (porażka 1-3 z Czarnymi Słupsk) rozegrał pierwszy turniej punktowany w rozgrywkach ligowych.

Po zwycięstwie w turnieju eliminacyjnym gdańszczanki były ponownie gospodyniami turnieju a skład 1 ligi uzupełniały zespoły KaEmKi Starogard Gdański i APS TPS Rumia.

Pierwszy mecz pomiędzy zespołami Gdańska i Starogardu zapowiadał się bardzo ciekawie, gdyż większość zawodniczek po obu stronach siatki od wielu lat rywalizuje ze sobą tworząc zacięte i ciekawe widowiska. Tak też było i tym razem.

Bardzo dobrze mecz rozpoczęły gedanistki. Koncentracja i konsekwencja w grze pozwoliła szybko objąć prowadzenie 9-3 i 12-5. Charakterystyczne dla tej kategorii wiekowej są niestety przestoje w grze. Tak też było i tym razem. Od stanu 14-8, cztery punkty z rzędu zdobyły przyjezdne i na tablicy wyników było tylko 14-12. Przerwa na żądanie trenera Gedanii pozwoliła na uspokojenie gry i odskoczenie na 6 punktów. Do końca seta młode gdańszczanki grały skoncentrowane wygrywając pewnie do 16.

Drugi set rozpoczął się od gry punkt za punkt. Przy wyniku 7-7 serię trzech punktów z rzędu zdobyły zawodniczki KaEmKi. Czas dla Gedanii pozwolił gdańszczankom na poukładanie gry i zdobycie 3 punktów 13-13. Od tego momentu podopieczne trenerów Kramka i Mróz zagrały bardziej skoncentrowane co pozwoliło na zdobywanie przewagi 16-13, 19-14. Mecz zakończył się udanym atakiem z lewego skrzydła i młodziczki Gdańskiej Gedanii mogły cieszyć się z wygranej 25-19 i 2-0 w całym meczu.

W drugim spotkaniu zespół KaEmKi bardzo łatwo pokonał APS TPS Rumia 2-0 (11,17) co oznaczało, iż aby zająć 1 miejsce gedanistki potrzebowały jednego seta.

Mecz z Rumią gedanistki rozpoczęły bardzo zdekoncentrowane co było przyczyną serii prostych błędów i nieporozumień w zespole gospodyń. Nie pomogły dwa czasy na żądanie trenera. Młodziczki z Rumii bardzo szybko objęły prowadzenie 7-0 i powiększały przewagę do stanu 19-10. W tym okresie gdańszczanki zrobiły 8 błędów w ataku, 4 w przyjęciu zagrywki i 5 w obronie. Przeciwnik bez pomocy naszych siatkarek zdobył tylko 2 punkty. I znowu o sobie dał znać syndrom przestoju. tym razem przydarzyło się to zespołowi z Rumi co skrzętnie wykorzystały młodziczki Gedanii zdobywając 12 punktów z rzędu i obejmując prowadzenie 22-19. Dobra gra w końcówce i unikanie własnych błędów pozwoliła gdańszczankom na wygranie seta 25-22.

Drugi set to już skoncentrowana postawa naszego zespołu i szybkie prowadzenie 5-3, 10-5. chwila dekoncentracji i przeciwnik zbliżył się na 10-11. Na więcej w niedzielne przedpołudnie młode siatkarki Gedanii nie pozwoliły koleżankom z Rumii. Dobra gra w ataku i bloku pozwoliła na szybkie zdobycze punktowe 14-10, 17-11, 22-14. Ostatecznie mecz zakończył się dobrym blokiem i wynikiem 25-18 dla Gedanii.