Gedania w półfinałach Mistrzostw Polski Młodziczek

Młodziczki Gedanii Gdańsk zapewniły sobie awans do turnieju półfinałowego MP. Po wygranej w dniu wczorajszym z KS Stal Grudziądz nasze zawodniczki w dniu dzisiejszym wygrały przed południem z Szamotulaninem Szamotuły 2-0. Mecz był bardzo zacięty o czym świadczą wyniki w poszczególnych setach. Pierwszy set to wyrównana gra z lekką przewagą Szamotuł. Naszym zawodniczkom brakowało konsekwencji w realizacji założeń przedmeczowych. Przy wyniku 23-23 dwie zagrywki Kingi Domjan zapewniły gdańszczankom zwycięstwo. Drugi set rozpoczął się od lekkiej przewagi Gedanii. Jednak bardzo szybko seria błędów w zagrywce i problemy w przyjęciu spowodowały, że rywalki objęły prowadzenie 13-6! Jednak dla młodych gdańszczanek nie ma wyniku, z którego nie mogłyby wyjść obronną ręką. Bardzo dobra gra blokiem i skuteczna zagrywka pozwoliły na odrobienie start i objęcie prowadzenia 15-13. Od tego wyniku gdańszczanki powiększały przewagę i wygrały seta do 21 a mecz 2-0. Zwycięstwo było bardzo ważne bo wynik zaliczany był w grupie finałowej. Po południu nasze siatkarki zmierzyły się z gospodyniami Joker Świecie. Dobry początek i prowadzenie 14-7 rozluźnił nasze zawodniczki na tyle, że po serii błędów w przyjęciu na tablicy widniał wynik 14-13 dla Gedanii. Do końca seta trwała zacięta walka, a więcej zimnej krwi zachowały nasze młodziczki wygrywając do 22. Drugi set to równa gra i spokojne prowadzenie kilkoma punktami. Przeciwniczki zbliżały się co prawda na 3 punkty 12-9 jednak na więcej nie pozwoliły gospodyniom wygrywając seta do 15 zapewniając sobie awans do turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski Młodziczek.